مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره مشاوره کنکور 97 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

اگر در چندین سال گذشته از یک داوطلب رشته تجربی در مورد بزرگترین هدفش در زندگی پرس و جو می کردید یقینا کسب رتبه قبولی در رشته پزشکی را مثال می زد و ساعت ها غرق در رویای خود میشد و در نهایت بنا به دلایلی از جمله عدم آگاهی از نحوه صحیح مطالعه کنکور  و … در کنکور موفق به کسب رتبه قبولی نمیشد و شاید این هدف برایش تنها یک آرزو باقی می ماند!…اما در حال حاضر یعنی بهتر است بگوییم در چند سال اخیر خوشبختانه به دلیل اقدامات و امکانات بسیار مفید و کارآمدی که در اختیار داوطلبان کنکوری قرار گرفته است شاهد تحقق اهداف آنان در زمینه ی تحصیلی شان هستیم و هدف دانش آموزان تنها یک آرزو باقی نمی ماند و می توانند به تمامی آرزوهایشان جامه عمل بپوشانند.

بنابراین با همه این تفاسیر و با توجه به اینکه کسب رتبه قبولی در کنکور و تحصیل در رشته و دانشگاه مورد علاقه و یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی دغدغه ای است که از دوران نوجوانی ذهن دانش آموزان و خانواده آنان را در گیر کرده است اما باید بگوییم که کنکور به این پیچیدگی ها هم نیست و حتی آسان تر از حد تصورات شماست! اما موفقیت در آن نیازمند رعایت موارد و اصولی است که بیان خواهیم کرد.

آیا واقعا کنکور آسان است ؟!

اگر شما هم کمی در رابطه با سوالات کنکور آشنایی بیشتری پیدا کنید شاید با ما هم عقیده شوید.پس برای آشنایی بیشتر شما داوطلبان کنکوری با سوالات کنکور لازم است بگوییم که کنکور مجموعه ای از سوالات سخت و آسان را در بر می گیرد. حال اگر بخواهیم از کنکور به عنوان یک نبرد یاد کنیم باید بپرسیم که برنده واقعی این نبرد چه کسی خواهد بود ؟ بدون شک برنده واقعی این نبرد کسی است که نگاه یکسانی به سوالات کنکور نداشته باشد و به عبارت بهتر بین سوالات کنکور تبعیض قائل شود!! اما منظورمان از این تبعیض چیست؟ این تبعیض جنبه مثبت دارد به این منظور که داوطلب می بایست برای هر سوال ارزش متفاوتی قائل شود به خصوص برای سوالاتی که از نظر طراحان کنکور مهمتر  و قابلیت طرح سوال را از دیدگاه آنان را نیز داشته باشد ، بنابراین اگر بدانیم که باید به کدام سوالات پاسخ دهیم و به کدام سوالات نباید پاسخ دهیم کنکور برای ما به مراتب آسان تر خواهد بود.

تعیین هدف اولین قدم موفقیت در کنکور

پیش از انجام هر گونه برنامه ریزی برای کنکور آنچه که اهمیت دارد تعیین هدف از تحصیل می باشد.به این خاطر که اگر برای هدفتان ارزش قائل هستید می توانید در طول مدت زمانی که برای مطالعه کنکور در نظر گرفته اید از بسیاری از تفریح های خود برای رسیدن به هدف خود چشم پوشی کنید و سختی های این راه را تحمل کنید.بنابراین اکنون که در این مرحله قرار گرفته اید راه طویلی را در پیش دارید و قبولی در هر رشته دانشگاهی یعنی 4 سال زندگی با دروس آن رشته.پس سعی کنید ابتدا هدفتان را از انتخاب رشته مورد نظرتان مشخص کنید و سپس برای انجام برنامه ریزی اقدام نمایید.

برنامه ریزی و نحوه صحیح کنکوری خواندن چگونه باید باشد؟

برنامه ریزی اصولی لزوما به این معنا نیست که بدون توقف فقط به مطالعه بپردازید و خودتان را از استراحت محروم کنید. خیر.برنامه ریزی اصولی به این شکل نخواهد بود.زمان مطالعه هر شخص با توجه به روحیه و میزان توانایی در یادگیری متفاوت است پس علاوه برتوجه به میزان افزایش ساعت مطالعه از کیفیت مطالعه غافل نشوید.ضمن اینکه توجه داشته باشید که کنکوری خواندن آداب خاص خودش را دارد و آنگونه که در مدرسه به مطالعه دروس می پرداختید را کاملا باید از یاد ببرید.به این دلیل که شما دانش آموزان در مدرسه به طور کلی به حفظ مطالب کتاب می پرداختید و از جزئیات کتاب غافل می شدید که این روش مطالعه در کنکور برابر است با عدم قبولی.همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم به هیچ وجه از ارزش گزاری بر روی سوالات کنکور غافل نشوید و جزئی خواندن مطالب را یاد بگیرید به طوری که حتی از پاورقی ها و حاشیه های کتاب نیز چشم پوشی نکنید.به توصیه های زیر در خصوص نحوه مطالعه در برنامه ریزی کنکور 97  توجه کنید:

  • مکان مطالعه : گاهی تغییر مکان برای درس خواندن نیز تمرکز شما را از بین می برد بنابراین بهتر است جای مشخصی برای مطالعه در خانه داشته باشید. به طوری که شما را فقط به فکر درس خواندن بیاندازد و به لحاظ روانشناسی اینکه شما هر بار در یک نقطه از خانه درس بخوانید اصلا توصیه نمی شود .
  • مطالعه دروس مورد علاقه در اولویت :برای مطالعه و افزایش زمان مطالعه، از درس‌های مورد علاقه تان  شروع کنید تا با انرژی بیشتری مطالعه را ادامه دهید.
  •  زمان مطالعه دروس عمومی و تخصصی: برای افزایش کیفیت مطالعه سعی کنید یک درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. زمان پیشنهادی برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 11 ساعت و نیم است.
  • عدم مطالعه دروس دشوار و آسان به صورت همزمان :برای مطالعه‌ی درس‌های سخت و مشابه را در یک روز مطالعه نکنید. سعی کنید بعد از هر درس سنگین یک درس آسان را انتخاب کرده و مطالعه کنید تا مطالب را خوب بخاطر بسپارید.
  • زمان استراحت :برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید.
  • تست زنی :برای تسلط بر هر مبحث درس اختصاصی بلافاصله بعد از مطالعه‌ی آن و برای هر درس عمومی، 24 ساعت بعد از مطالعه، تست بزنید.
  • خلاصه نویسی :در روش خلاصه نویسی می بایست ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت کنید.در این روش بهتر است پس از درک مطالب به صورت کلیدی نکات مهم را یادداشت کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاه ترین ،راحت ترین و بهترین و پر معنی ترین کلمه ایست که با دیدن آن مفهوم جمله تداعی شده و بخاطر آورده می شود. مرور آخر شب هم در برنامه خود بگنجانید.خلاصه نویسی برای مطالعه مجدد و دوره کردن قسمت های مهم در زمان نزدیک به کنکور روش مناسبی است.

مشاوره کنکور

مطالعه منابع کمک آموزشی پس از تسلط بر روی مطالب کتاب

پیش از تهیه هر گونه منابع کمک آموزشی این نکته را به خاطر داشته باشید که حدود 75 درصد سوالات کنکور از منابع کتاب های درسی طراحی می گردد.بنابراین عاقلانه ترین و منطقی ترین کار ممکن این است که ابتدا تسلط کامل را بر روی مطالب کتاب بدست آورید و سپس برای آشنایی بیشتر با سوالات کنکوری و تقویت مهارت تست زنی  به سراغ بهترین منابع کنکور 97 از جمله انتشارات گاج ، انتشارت خیلی سبز ،انتشارات مبتکران و انتشارات مهر و ماه  و یا بهترین دی وی دی های کنکور بروید و به مطالعه آنها بپردازید.

شرکت در آزمون های آزمایشی مناسب

برای انتخاب بهترين آزمون آزمايشي در قسمت زیر به معرفی و مقایسه آزمون های آزمایشی معتبر پرداخته ایم که مطالعه آن را پیشنهاد می کنیم:

آزمون های آزمایشی گاج : آزمون های آزمایشی گاج به دلیل ویژگی های مثبتی از جمله : استاندارد بودن سوالات آزمون ها ،تشابه سوالات دروس عمومی آزمون های آزمایشی گاج با سوالات کنکور سراسری، هزینه ارزان تر شرکت در آزمون های آزمایشی گاج گزینه خوبی خواهد بود.

آزمون های آزمایشی گزینه دو : در آزمون های آزمایشی گزینه دو طراحی سوالات نزدیک تر به کنکور در دروس عمومی و تخصصی از ویژگی مثبت این موسسه است و جامعه آماری پایین، عدم دسترسی شهرستان ها و مناطق محروم به این آزمون ها، فاصله سه هفته ای بین آزمون ها هم از ویژگی های منفی این موسسه محسوب خواهد شد.

آزمون های آزمایشی قلمچی :از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی قلمچی می توانیم به جامعه آماری بالای این آزمون ها که سبب می شود دانش آموزان درک درست تری نسبت به وضعیت خود در مقابل سایر داوطلبان داشته باشند اشاره کرد.اما هزینه ی بالا ی ثبت نام و متفاوت بودن و سلیقه ای بودن سطح سوالات این آزمون ها به دلیل طراحی سوالات توسط نفرات برتر کنکور سال های قبل هم از ایرادات این آزمون ها می باشد.

آزمون های آزمایشی تعاونی سنجش: از ویژگی های مثبت آزمون های آزمایشی سنجش اختصاص دادن بالاترین جامعه آماری در فصل  جمع بندی است که دلیل آن شباهت سوالات دروس عمومی به سوالات کنکور است. اما از معایب این آزمون ها می توانیم به تطابق کمتر سوالات دروس اختصاصی با سوالات کنکور به ویژه درس شیمی اشاره کنیم.بنابراین پیشنهاد می کنیم در آزمون های فصل جمع بندی این موسسه شرکت کنید.

مشاوره تحصیلی – سبزتدریس – تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96  – برنامه ريزي کنکور 96 – برنامه ریزی کنکور تجربی – تاثیر معدل در کنکور 96 – انصراف از تحصيل – انصراف از دانشگاه – تعهد خدمت – مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد – منابع کنکور 96 – بهترين آزمون آزمايشي – مقایسه آزمون های آزمایشی  – برنامه ریزی تیزهوشان – پيراپزشکي بدون کنکور – پزشکی بدون کنکور – بهترین کتاب های کمک درسی کنکور – کارنامه سبز چیست – اعتراض به نتایج کنکور آزاد – رتبه قبولی رشته های دانشگاه آزاد – رتبه قبولی دانشگاه آزاد – رتبه قبولی پرستاری – برنامه ریزی کنکور ارشد 96  – تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد – امریه سربازی – نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 95 – ثبت نام آزمون دکتری 96 – ثبت نام کنکور دکتری 96 – شهریه دانشگاه پردیس – مشاوره کنکور 96 – انتقالی در دانشگاه آزاد – تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 – ثبت نام کنکور سراسری 96 – تحصیل پزشکی در خارج از کشور – رتبه قبولی مامایی 95 – رتبه قبولی پزشکی 95 – شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس – امریه آموزش و پرورش – امریه شرکت نفت 95 – ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 96 – ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 96 – شیمی دارویی به داروسازی – سهمیه بومی گزینی – ثبت نام کنکور آزاد 96 – ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 96 – اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 – رتبه قبولی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 – دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 95 – تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری و آزاد – مدارس برتر تهران – امریه خاتم الانبیا – منابع کنکور انسانی – مشاوره تحصیلی تلفنی – تدریس خصوصی عربی – تدریس خصوصی در اسلامشهر – مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد – ثبت نام آزمون تیزهوشان 96 – 97 – انتخاب رشته کنکور سراسری 96 – انتخاب رشته کنکور 96 – شهریه دانشگاه آزاد – سوالات مصاحبه حضوری گزینش آموزش و پرورش – برنامه ریزی کنکور – تفاوت بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد – کارشناسی ارشد بدون آزمونتحصیل همزمان با خدمت سربازی – کارنامه آخرین فرد قبولی ، رتبه قبولی در 3 رشته پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی – کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دانشگاه آزاد و سراسری 95 – 96 – کارنامه آخرین رتبه قبولی پزشکی سراسری سال 95 – 96 – برنامه ریزی کنکور ریاضی 96 – کارت آزمون تیزهوشان 96 – اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 96-97 – شرایط تحصیل مجدد پزشکی – پیرا پزشکی بدون کنکور 96 – مشاوره تلفنی کنکور – مشاوره تحصیلی آنلاین – بهترین دی وی دی های کنکور – کنکور هنر 96 –شرایط ثبت نام کنکور سراسری 96 – مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری – مشاوره تحصیلی حرفه ای – مشاوره تحصیلی دکتری – انتخاب رشته کنکور آزاد 96 – ثبت نام آزمون نمونه دولتی 96 – 97 – مصاحبه دکتری سراسری 96  – مشاوره انتخاب رشته کنکور 96 – کنکور انسانی 96 – کنکور ریاضی 96 – کنکور تجربی 96 – میزان تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری و آزاد – اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 96 – 97 – حذفیات کنکور 96 – تفاوت دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه آزاد – برنامه ریزی کنکور 97 – شرایط تحصیل در مالزی – جمع بندی کنکور 96 – شرایط تحصیل در اتریش – شرایط تحصیل در نروژ – شرایط تحصیل در فرانسه – شرایط تحصیل در انگلستان – راهنمای ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی – نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی —-  شرایط تحصیل در ایتالیا – شرایط تحصیل در سوئیس – شرایط تحصیل در سوئد – شرایط تحصیل در آمریکا – شرایط تحصیل در کانادا – شرایط تحصیل در ژاپن – ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97 – مشاوره تحصیلی رایگان – کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 – انتخاب رشته دکتری سراسری 96 — انتخاب رشته دکتری آزاد 96 – کانال تلگرام مشاوره تحصیلی – تاریخ برگزاری کنکور سراسری 96 – شرایط تحصیل در روسیه – شرایط تحصیل در هلند – شرایط تحصیل در برزیل – بهترین منابع کنکور 97 – انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 96 – مشاوره انتخاب رشته دکتری – اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی استان تهران 96 – 97 – برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد 97 – شرایط تحصیل در اسپانیا – برنامه ریزی کنکور تجربی 97 – شرایط تحصیل در قبرس – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دانشگاه دولتی 95 – 96 – پرستاری بدون کنکور – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته شنوایی شناسی دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته کار درمانی دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته علوم تغذیه دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته بهداشت حرفه ای دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی عمران دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته حقوق دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی معماری دانشگاه دولتی 95 – 96 – منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته مهندسی نقشه برداری دانشگاه سراسری و آزاد 96 – شرایط تحصیل در اوکراین – پزشکی بدون کنکور – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه دولتی 95 – 96 – شرایط تحصیل در بلژیک –  شرایط تحصیل در دانمارک – شرایط تحصیل در لهستان – دندانپزشکی بدون کنکور – برنامه ریزی کنکور انسانی 97 – برنامه ریزی کنکور ریاضی 97 – انتخاب رشته کنکور 96 – اعلام نتایج آزمون دکتری 96 – 97 – انتخاب رشته ارشد 96 – امریه سربازی 96 – انتخاب رشته کنکور تجربی 96 – انتخاب رشته کنکور سراسری 96  – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته بینایی سنجی دانشگاه دولتی 95 – 96 – حداقل درصد و کارنامه آخرین رتبه قبولی رشته اتاق عمل دانشگاه دولتی 95 – 96 – ثبت نام دانشگاه آزاد 96 – ثبت نام دانشگاه آزاد – شهریه دانشگاه پیام نور 96 – ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد – ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد – لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96– لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد – لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد – ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی – لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 96 – ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی –شهریه دانشگاه علمی کاربردی 96 – 97 – ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی –ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 – منابع کنکور هنر 96 – ثبت نام دانشگاه پیام نور 96 – ثبت نام دانشگاه پیام نور – ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور – لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور – لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی – لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی — انتخاب رشته کنکور انسانی 96 – نرم افزار انتخاب رشته کنکور 96 – امریه سپاه 96 – نرم افزار انتخاب رشته مجازی — انتخاب رشته کنکور ریاضی 96 – منابع کنکور ریاضی 97 – اعلام نتایج کنکور ارشد 96 – امریه شهرداری 96 – امریه وزارت دفاع 96 – انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 – اعلام نتایج کنکور ارشد 96 – منابع کنکور انسانی 97 – ترمیم معدل برای کنکور 96 – کارت آزمون نمونه دولتی 96 – شرایط استخدام سرباز معلم 96 – تحصیل پزشکی در اتریش – تحصیل پزشکی در آلمان – انتخاب رشته کنکور 96 در استان تهران – شهریه دانشگاه آزاد 96 – شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96 –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *