ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96

ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96

ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96

ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96

طبق سالهای اخیر مقاطع تحصیلات تکمیلی به صورت آزمون های متعددی برگزار می گردید.بر اساس طرح مصوب رئیس سازمان سنجش آموزش عالی کشور آقای ابراهیم خدایی در سال آینده آزمون سراسری در مقطع دکتری و آزمون های آزاد دکتری به صورت واحد و همزمان برگزار خواهد شد.همچنین با تصویب این طرح، تحصیلات تکمیلی به سمت دولتی شدن آموزش عالی پیش خواهد رفت.

پیامد های ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی جلسه ای از پیامد های ناشی از این طرح سخن گفت که طبق این طرح بار دیگر فشار روحی و روانی دیگری به داوطلبین و خانواده آنها وارد خواهد شد زیرا داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی در صورت قبول نشدن امکان شرکت در کنکور دانشگاه آزاد را داشتند و طبق این طرح این شانس وجود نخواهد داشت. همچنین پیش از این طرح آزمون کتبی ملاک اصلی جهت پذیرش دانشجویان بود ولی پس از این آزمون کتبی جای خود را به مصاحبه خواهد داد و مصاحبه نقش تعیین کننده در پزیرش دانشجویان را خواهد داشت در صورتیکه در دانشگاه آزاد حدود 70% نمره قبولی مربوط به آزمون کتبی فرد می باشد که نشان دهنده ی میزان علم دانشجو است که از پیامد این مسئله میتوان  کاهش کیفیت آموزشی در تحصیلات تکمیلی و اجهاف در حق داوطلبان نخبه را نام برد.

همچنین وی اضافه کرد که در صورت مانع شدن پذیرش دانشجو به دانشگاههای آزاد که طی چند دهه اخیر جزو موسسات غیردولتی موفق به لحاظ کیفیت به شمار می رود سبب خروج دانشجویان زیادی به خارج از کشور و تحصیل در دانشگاه های بی کیفیت خواهند شد.

همچنین دکتر فروهر فرزانه در خصوص دغدغه دانشگاه ها جهت پذیرش دانشجویان دکتری افزود: دانشگاه ها تمایلی به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد 96 ندارند و این طرح سبب کاهش کیفیت آموزشی می گردد.همچنین دانشگاه تقاضایی جهت افزایش ظرفیت جهت پذیرش دانشجویان مقطع دکتری را نیز نخواهند داشت زیرا ظرفیت حال حاضر دانشگاه بیشتر از تعداد متقاضیان می باشد. وی عنوان کرد که در عوض ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری و عملی کردن این طرح نسبت به پذیرش دانشجویان مقطع دکتری جهت ورود به دانشگاه ها اعتماد و اطمینان کنند.

لازم به ذکر است که دکتر علوی فاضل رئیس مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی هم مخالفت خود را با این طرح اعلام نمود و اظهار داشت که طرح ادغام آزمون دکتری سبب محدودیت دانشجویان در ادامه تحصیل و بی عدالتی می شود زیرا طبق این طرح 900% به مصاحبه و تنها 100% به آزمون کتبی اختصاص داده خواهد شد همچنین وی اضافه کرد که این طرح تجمیع به جهت ورود عده ای خاص به این مقطع صلاح نمی باشد و این طرح نتایج مثبتی به همراه نخواهد داشت.

زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون دکتری 96

داوطلبان میتوانند جهت شرکت در آزمون دکتری 96 از تاریخ 16 الی 21 آذر ماه به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند. همچنین زمان در نظر گرفته شده جهت برگزاری آزمون در تاریخ 6 اسفند ماه 955 می باشد.

درباره ادغام آزمون دکتری آزاد و سراسری 96 هنوز اخبار جدیدی منتشر می شود که این اخبار را می توانید درکانال مشاوره تحصیلی سبزتدریس دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *